Previous Championship Winners

Youth Singles

2000  D. McHugh - Cookstown              2001  M. Wilson - Fairhill                   2002  M. Wilson - Cookstown

2003  A. Walker - Dunluce                      2004  G. Kelly - Ballymoney               2005  G. Kelly - Ballymoney

2006  G. Kelly - Ballymoney                    2007  G. Kelly - Ballymoney               2008  M. Mason - Coleraine

2009  A. Tennant - Ballymoney              2010  J.P. Fahy - Brooke Park            2011   M. Jones - Portglenone

2012  M. Jones - Portglenone                 2013  A. Clyde - Dunluce                     2014   A. Clyde - Dunluce

2015 S. Martin - Ballymoney                  2016  R. Hutchinson - Castlerock      2017 

 

 

 

 

Junior Singles

1973  W. Murray - Portrush               1974  R. Wallace - Ballymoney                1975  W. Begley - Coleraine

1976  W. Begley - Coleraine                1977  V. Dallas - Coleraine                       1978  T. Smith - Ballymoney

Open Singles

1950 R. McKillen - Portrush                    1951 G. Anderson - Coleraine                      1952 T.L. Henry - Londonderry

1953 V. Rankin - Coleraine                      1954  T.L. Henry - Londonderry                 1955 R. Ferguson - Coleraine

1956 R. Fulton - Coleraine                       1957 R. Fulton - Coleraine                            1958 R. Bloomfield - Limavady

Pairs

1950 J. McArthur, A. McAuley - Ballymoney                    1951 G. Anderson, R. Fulton - Coleraine

1952 R.M. Watson, T.L. Henry - Londonderry                 1953 W.B. Jameson, A.S. McVicker - Ballycastle

1954 R. Lundy, R. McKillen - Portrush                               1955 J. Kelso, T.McC Smyth - Londonderry

1956 J. Kelso, T.McC Smyth - Londonderry                      1957  G. Anderson, R. Fulton - Coleraine

 

Triples

1967 C. Taylor, J.A. Anderson, R. Fulton - Coleraine            1968 C. Taylor, J.A. Anderson, R. Fulton - Coleraine

1969 M. McConaghy, A. McGarry, S. Rankin - Ballycastle  1970 W. McKane, S. Johnston, E. Wilson - Portstewart

1971 T.K. Hogg, V.A. Drake, W. Murray - Portrush                1972 R. Weir, T.K. Hogg, W. Murray - Portrush

Fours

1950  R. Bloomfield - Limavady               1951  J.V. Black - Ballycastle               1952  R.J. Moore - Ballymoney

1953  J.V. Black - Ballycastle                     1954  J. Hill - Londonderry                 1955  J.V. Black - Ballycastle

1956  R. Fulton - Coleraine                        1957  J. Boyd - Portrush                       1958  A.W. Cameron - Portrush

Senior Fours

2014  L. Brennan, J. Duncan, J. O'Neill, B. Kennedy - Coleraine

2015  R. Aspinall, (W. Lennox), T. Allen, D. Mitchell, N. Glasgow - Cookstown

2016  S. Walker, H. Paul, T. Smith, W. McCaw - Ballymoney

2017

Scroll to top